Хотел Македонија како единствен регистриран капацитет за сместувачка дејност во градот, располага со... #Блиц вести# Хотел Македонија Делчево врз основа на својата регистрирана хотелиерска сместувачка дејност има... #Блиц вести# Ова се спомени вредни за паметење. Секаде каде одите, понесете дел од Македонската традиција и убаво... #Блиц вести# Бескрајно море од хармонија и убавина. За спомените кои траат вечно. #Блиц вести# Ако на Вашата свадба Ви е потребен конфор и впечатливост... Со беспрекорна услуга и најубаво аранжирани... #Блиц вести# Ова се спомени вредни за паметење. Секаде каде одите, понесете дел од Македонската традиција и убаво... #Блиц вести# Така како што личи на вистинска Македонска свадба. Резервирајте го Вашиот термин и посетете не да се... #Блиц вести# Оваа приказна на среќни лица и неизмерна љубов продолжуваме да ја раскажуваме. #Блиц вести# Многу насмеани лица, среќа, веселба, песни, ора и чочеци... Така како што личи на свадбата од соништата... #Блиц вести# Разиграно море од цвеќиња, музика донесена од радост, свеченост родена од светост... Нека Вашата свадба биде... #Блиц вести#

Преведи сајт

Статистика на посети

031877
ДенесДенес23
ВчераВчера30
Оваа неделаОваа недела142
Овој месецОвој месец644
ВкупноВкупно31877
Statistik created: 2018-09-21T12:02:11+03:00
Гости 5

Наша анкета

Дали сте задоволни од квалитетот на нашите услуги?

Резултати

Прекрасно дружење со Здруженијата на пензионери од Источна Македонија

Внимание, се отвора во нов прозорец. PDFПечатиЕ-пошта

Thumbnail image
Убавите спомени кај нас траат вечно.
Прекрасна атмосфера од Велигденската средба на пензионерите од Источна Македонија (Делчево, Пехчево, Македонска Каменица, Виница). Претседателот на Здружението на пензионери од Делчево, г-динот Моне онака како што доликува на срдечен домаќин им посака добредојде на сите гости, со желба за убави и незаборавни моменти. 
Музичкиот состав на висина на задачата со живите легенди Цобе и Чарли. 
За сите присутни имаше и ексклузивно изненадување со надалеку познатите тапанџии искусните Семка и Страшо. Изненадувањето беше приредено од страна на чичко Љубе, кому се чини му нема рамен во изведбата на орото "Копачка" (За појас). 
Надигрувањето беше забележливо кај присутните.
До некоја нова убава приказна како оваа, честит Велигден на сите што беа дел од оваа наша заедничка манифестација.
За сите останати можеме да им посакаме се најубаво во овие празнични Велигденски денови.

Драги пријатели, не одложувајте...
Ова може да биде и ваша приказна вредна за сеќавање.
Резервирајте го Вашиот термин и посетете не да се договориме.
Вашиот комфор и убаво расположение е наша цел, а квалитетната услуга наш приоритет.
Направете брза резервација, во термини по Ваша мерка.
Ве очекуваме.

#HotelMakedonijaDelcevo
#ХотелМакедонијаДелчево
#Традиција #Среќа #Расположение #Ресторан